Psychodietetyka

Psychodietetyk Grudziądz

 

Psychodietetyk jest terapeutą, który w swojej pracy pomaga każdemu. Współpraca z psychodietetykiem nie dotyczy powiem jedynie osób cierpiących na równego rodzaju zaburzenia odżywiania jak, np. anoreksja czy bulimia, ale także tym, którzy mają problem ze zrzuceniem zbędnych kilogramów, jak i tym, którzy chcą się po prostu lepiej odżywiać. Co więcej uważam, że rozmowa z psychodietetykiem potrzebna jest co drugiej osobie, która mimo tego że jest szczupła postrzega siebie zupełnie inaczej. A na dowód tego pokazuje swoje boczki i oponki. Tutaj „zwykły” dietetyk nie pomoże.

Wizyta u psychodietetyka to nic wstydliwego!

Współpraca z psychodietetykiem polega przede wszystkim na profesjonalnym wsparciu żywieniowo – zdrowotnym, poprzez rozmowę, zadawanie odpowiednich pytań, słuchanie. Psychodietetyk nic nie narzuca, a jedynie wspiera. Pyschodietetyk nie jest też psychologiem czy psychoterapeutą, który wyciągnie brudy z dzieciństwa i powie Ci, że jesteś gruba przez problemy w dzieciństwie albo że nie umiesz siebie zaakceptować przez zbyt wymagających rodziców.

 

Psychodietetyk Grudziądz
Psychodietetyk Grudziądz

 

Psychodietetyk zawsze stara się, żeby jego podopieczni mieli możliwość poznania mechanizmów, które żądzą ich ciałem, wiedziały jak reagować na sygnały płynące z organizmu. Ponadto w zindywidualizowany sposób wspiera ich w zmianie nawyków żywieniowych. Najważniejsze jest jednak to, że w efekcie końcowych wspólnej terapii pacjenci zaczynają dostrzegać, że dbanie o zdrowie to ich własna decyzją. Sami mogą zdecydować czy będą chciały zrobić coś ze swoim życiem. Psychodietetyka nie daję gotowych rozwiązań. W zamian za to uczy w jaki sposób samemu rozwiązywać swoje żywieniowe problemy.